İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Elest
Elest
Tefekkür ettikçe varız
Tefekkür ettikçe varız
Haber Detayı
19 Temmuz 2018 - Perşembe 17:44 Bu haber 20289 kez okundu
 
7 Zaman Sarmalı
TASAVVUF Haberi
7 Zaman Sarmalı

Sevgili Cafer İskenroğlunun kitaplarını kaynak göstererek, insanın içice  3 bedeni olduğundan ( nur, enerji, fizik )bahsetmiştik.
6 aşamalı yaratılışın açıklaması da şu şekilde ( nur, enerji, kuark, atom, molekül ve hücre )
Bu bedenlerle tüm geçmiş ve tüm gelecek zamanlara yolculuk yapabiliyorsunuz. Ve bu bedenler en az 7 şer kez kopyalanabiliyor. Tabi bunları yapabilmek için belli bir mertebeye ulaşmanız gerekiyor.
Evliyaların menkıbelerinde okumuş ya da duymuş olabilirsiniz. Onların aynı anda birkaç yerde birden fazla bulunabildiklerini...
Bunun dışında kitaplarında 7 ayrı zaman sarmalından bahsediyor.
Yani siz aslında hayatınızı 7 ayrı zaman diliminde ayrı ayrı fakat aynı ruh ve akıl alemine bağlı olarak yaşayabiliyorsunuz. Ve bunlar birbirine karışmıyor ( berzah, perde ). Bunun daha net açıklaması bir gün birebir kendinizle karşı karşıya gelebilirsiniz. Ve kendinizi şaşkın bir ifade ile izleyebilirsiniz.
Kur'anda da geçen kefh suresinde ki 7 uyurlar olarak bilinen insanların başka bir zaman sarmalının içinde saklandıkları ının altını çiziyor kitaplarında..
Kendi adıma konuşmak gerekirse yaklaşık olarak 8 yıldır Kur'anı, 3 yıldır da tasavvufu anlamaya çalışıyorum ve bilimsel gelişmeleri takip ediyorum.
Cafer İskenderoğlunun  kitaplarını okuduğumda, tasavvuf ve bilimi tasdik ediyor olması onun ötesinde yaşadığım fakat anlamlandıramadığım deneyimlerin gün yüzüne çıkması, yanıtlanması bugün ki Kur'an meallerinin yeterince derin açıklanamadığı ve insanların zihinlerinde tonlarca soru işareti olduğu düşüncesindeyim.

Öz'ün İfadesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: 7, Zaman, Sarmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı