Haber Detayı
22 Temmuz 2018 - Pazar 01:43 Bu haber 17668 kez okundu
 
Allah ile Tanışmak
TASAVVUF Haberi
 Allah ile Tanışmak

Sevgili Cafer İskenderoğlu'nun vefatından sonra 6. kitabı olan '' Allah ile Tanışmak '' okurlarla buluştu. Kur'an meallerine vermiş olduğu ledünni manalarla dikkatleri üzerine çeken yazar bu kitabında da içerik olarak sahih rüyalar, fenafillah, ölmeden önce ölmek, Resulullah'ın hakikati gibi konulara kitabında yer verdi.

Tanıtım bülteni şu şekilde

 
 Allahü Teâlâ Araf Suresi 172. Ayetinde bizzat kendisi diyor; “Ben sizin Rabbinizim”. Kendisini bizimle tanıştıran bir Allah (c.c.) variken, varlıkta da tekrar O'nunla tanışmamız gerekmektedir. O sonsuzdur ama O'nunla tanışmak zorundayız. Yoksa bizler Allah'ı (c.c) bilmeden nasıl insan olacağız, nasıl yükseleceğiz, nasıl ebedileşeceğiz?

Bu kitabımızdaki amacımız da bu ilimleri ortaya koymak, Elest'te Zatından aldığımız ilimleri varlıkta da hatırlatmak, Hazreti Peygamber Efendimizin (s.a.v.) bu husustaki hadislerini, hâllerini anlatmak, bunları da ayetlerle ortaya koymaktır.

“Allah ileTanışmak”kendi varlığınızla tanışmanızdır. “Allah ileTanışmak”kendini bilmektir.

“Allah ileTanışmak”sizdeki İlahi tecellilerin hepsini, ilmen ve hâl olarak anlamaktır. “Allah ileTanışmak”kendi sonsuzluğun uzun hâlini bilmektir.

“Allah ileTanışmak”sizdeki İlahi hâli, sizdeki Allah'ı bulmaktır (Celle Celalühü).

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: , Allah, ile, Tanışmak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı