Haber Detayı
25 Mart 2018 - Pazar 12:23 Bu haber 10500 kez okundu
 
HORASAN MODELI EĞITIMDE UMUT OLDU
YAŞAM Haberi
HORASAN MODELI EĞITIMDE UMUT OLDU

HORASAN MODELI EĞITIMDE UMUT OLDU
 
ERZURUM HORASAN’IN EĞİTİMDE PARLAYAN YILDIZI
KURTULUŞ İMAM HATİP ORTAOKULU BAŞARILARIYLA GÖZ DOLDURUYOR
 
 Erzurum Horasan Kurtuluş İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ebubekir AYDEMİR
yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.
 
 
   Okulumuz öğretmen ve öğrencileri yerel ve ulusal düzeyde her türlü sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmakta ve başarılar elde etmektedir.
     Okulumuzda, Milli Eğitim müfredatına uygun eğitim –öğretim yapılmakta olup öğrencilerimize dini ilimler ve temel  eğitimde okutulan bütün dersler beraber uygulanarak öğrencilerin ahlaki, kültürel ve sosyal yönlerden geleceğe daha emin adımlarla yürümesi amaç edinmektedir.
     Okulumuz Proje  İmam Hatip Liseleri ile beraber Fen Liseleri , Sosyal Bilimler Liseleri ve Anadolu Liselerine öğrenci kazandırarak yarınlara olan güvenimizi haklı çıkarmıştır.
     Okulumuzla Horasan  İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Erkek Kur’an Kursu işbirliği ile  9 öğrencimiz hafızlık eğitimlerini başarıyla tamamlarken, 11 öğrencimiz de hafızlık eğitimine devam etmektedir. Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün faaliyetleri kapsamında okulumuzda genç Bilaller ezanı güzel okuma yarışması, 40 hadis, 40 ayet ezber yarışması, münazara, bilgi yarışmaları, kitap okuma etkinlikleri, yarı hafızlık yarışmaları, sportif ve sanatsal faaliyetler, veli ve öğrenci seminerleri  gerçekleştirilmektedir. iddialı olduğunu göstermiştir. İl ve İlçe düzeylerinde gerçekleştirilen karate ve masa tenisi turnuvalarında  beden eğitimi öğretmeni Rahmetullah Enes KAYA’nın öncülüğünde dereceler elde eden okulumuz sporda iddialı olduğunu göstermiştir.
     İdareci, öğretmen, öğrenci ve veliler ile bütünleşip ortak akıl yürüten bir yönetim anlayışıyla Kurtuluş İmam Hatip Ortaokulu eğitim öğretime tüm hızıyla devam etmektedir.
KURTULUŞ İMAM HATİP ORTAOKULU ile ilgili görsel sonucu
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: HORASAN, MODELI, EĞITIMDE, UMUT, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı