Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 13:14 Bu haber 12356 kez okundu
 
Müzik Severlerin Beklediği Albüm “Aşk Davası” Geliyor
Sanatçı Fatih Tezer'in yeni albümü tüm müzik marketlerde
MÜZİK Haberi
Müzik Severlerin Beklediği Albüm “Aşk Davası” Geliyor

Müzik dünyasının yepyeni sesi romantik tarzın son dönem temsilcisi Fatih Tezer, “Aşk Davası” adlı 4 şarkılık maxi single çalışması sevenleriyle buluşacak. Single Ütopya Müzik etiketiyle piyasaya çıkacak.

 

 

Son zamanlarda, yeni bir soluk arayan müzik dünyasında, isminden söz ettirmeye başlayan Fatih Tezer, ’’Aşk Davası’’ isimli 4 şarkılık maxi single çalışmasını, bugün itibariyle tüm müzik severlerle buluşturacak.

 

“Albümdeki Parçalar Bana Ait”

 

Albümde bulunan 4 şarkının da söz ve müziği kendisine ait olan sanatçı, albümde birçok değerli müzisyenle çalıştı. Müzik direktörlüğünü Saffet Ulucay’ın yaptığı albüm, eleştirmenlerden de çok olumlu notlar aldı.

Müzik eleştirmenleri, romantik sesi ve kendine ait şarkılarıyla, Fatih Tezer in zirvelere tırmanacağından şüpheleri olmadıklarını ve “Aşk Davası” şarkısının, ikinci ’’Beddua’’ olup,  yıllarca klasikler arasına gireceğini dile getirdiler.

 

Çıkış Parçasını Sönmezocak ile Düet Yapmıştı

 

Çoklu organ yetmezliğinden geçtiğimiz aylarda genç yaşta kaybettiğimiz ünlü müzisyen ve besteci Göksel Sönmezocak’la Aşk davasını düet yapan Fatih Tezer, şöyle açıklama yaptı, “Göksel Sönmezocak’ın son çalışması olarak ‘Aşk Davası’ albümünün benim için önemi daha da büyüdü. Bu şarkıyı hazırlarken son çalışmamız olacağını bilemedik. Onun son çalışmasının içerisinde yer almak benim için ayrıca bir şereftir. Ülkemizin yetiştirdiği önemli müzisyenlerden olan Sönmezocak’a Allahtan rahmet diliyorum”

 

Fatih Tezer Ayarı

 

Müzik eleştirmenleri, sanatçı Fatih Tezer’in tarzının, ne tam Arabesk  ne de tam fantezi olmadığını, yıllardır müzisyen yetişmeyen romantik tarz olduğunun altını çizdiler. Eleştirmenler, sanatçı Fatih Tezer ile yeniden hayat bulan sound’un, hem modern alt yapılar içerdiğini hem de  romatizimi içinde barındıran harika bir tarz olduğunu,  yani kısaca romatik müziğe Fatih Tezer ayarı diye nitelenebileceğini belirttiler.

 

“Gelen Teklifleri Değerlendirmeye Başladım”

Piyano ve gitarda ustalık derecesinde iyi olan Fatih Tezer, sahne adı olarak kısaca FT nitelemesinin yapıldığını sözlerine ekledi. Tezer, “Gelen çok sayıdaki sahne teklifini değerlendirmeye başladım ve sahne çalışmaları için kolları sıvadım. Single için şu günlerde klip çalışması başladı. Şarkının güzelliği kadar klip için de özel bir çalışma içerisindeyiz. Albümüm bugünden itibaren raflarda ve tüm dijital platfomlarda yerini alacak.” dedi.

 

Fatih Tezer Kimdir?
İstanbul doğumlu sanatçı yıllardır medyanın içinde yer aldı. Çok küçük yaşlardan itibaren
müzikle uğraşmaya başlayan Tezer, ilerleyen yıllarda başka sektörlere yöneldi. 1990’ların
sonunda girdiği medya dünyasında Uzun yıllar aktif çalışan sanatçı en sonunda içindeki
müzik aşkının ağır basması sonucunda yüzünü tamamen müziğe döndü

 

Şarkıları dinleme linkleri

https://itunes.apple.com/tr/album/aC59Fk-davasC4B1-ep/1420044301?l=tr

https://open.spotify.com/album/2OxcESOwgTJnGWqPNHQB0V

 

https://www.muud.com.tr/#/artist-Fatih20Tezer-811440-sarkilar

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Müzik, Severlerin, Beklediği, Albüm, “Aşk, Davası”, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı