Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 13:11 Bu haber 6618 kez okundu
 
SEDAT YEĞİN’İN YENİ ŞARKISI “YAZ YAĞMURU”
Bir döneme damga vuran “Yaz Yağmuru” Sedat Yeğin yorumuyla 2018 yazın en iddialı şarkılarından oldu
- Haberi
SEDAT YEĞİN’İN YENİ ŞARKISI  “YAZ YAĞMURU”

Durdurak bilmeyen sahne tutkusu ile müzik serüvenine hızla devam eden Sedat Yeğin, geçtiğimiz yıl yayınladığı ‘Ne Olur Sev’ ile yakaladığı başarıyı Serdar Ortaç’ın klasik haline gelen şarkısı “Yaz Yağmuru” cover’ı ile devam ettiriyor.

 

Söz ve müziği Serdar Ortaç’a düzenlemesi Tarık İster’e ait "Yaz Yağmuru" şarkısı Emre Müzik etiketi ile 2 Ağustos Perşembe günü dijital müzik ve video platformlarında yayınlandı.

 

“Serdar Ortaç’ın, bana inanıp en önemli şarkılarından birini bana emanet etmesinden dolayı çok mutluyum” diyen Sedat Yeğin’in yeniden yorumladığı “Yaz Yağmuru”nun kayıtları Ortaç Müzik ve Tarık İster stüdyolarında yapıldı. Şarkının mix’i Tarık İster mastering’i Art Linetarafından hazırlandı.

 

"Yaz Yağmuru" şarkısının canlı görüntülerden oluşan video klibi Kırklareli, Tekirdağ ve Bulgaristan sınırında Alişan Günay Yıldırımyönetmenliğinde çekildi. Görüntü yönetmenliğini Emrah Özbilen’in yaptığı klip, 16 kişilik bir ekiple tamamlandı.

 

Ege Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Sedat Yeğin, çeşitli okullarda eğitmenlik görevini yaparken, profesyonel sahne yaşamını da aynı zamanda sürdürdü. Genç sanatçı; sesi, tarzı ve yeni şarkısı ile insanların ruhuna değebilmeyi hedefliyor.

 

Yaz Yağmuru şarkı indirme linki;  https://we.tl/BqEKIzjXOe

 Klip izleme linki YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=nkTj80XrcAs 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEDAT, YEĞİN’İN, YENİ, ŞARKISI, , “YAZ, YAĞMURU”,
Yorumlar
Haber Yazılımı