Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 14:35 Bu haber 12889 kez okundu
 
Tasavvufta Bir İlk Yaşanacak
Öz’ün ifadesi beklenen tasavvuf albümü ile diğer bir deyişle içsel, spirütüel yolculuğuna ayna olan şiirleriyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
MÜZİK Haberi
Tasavvufta Bir İlk Yaşanacak

Albüm Büyük Heyecan Uyandırdı

 

Ütopya müzik etiketiyle yayınlanacak olan albüm daha çıkmadan büyük heyecan uyandırdı. İlk kez kadın sanatçı tarafından tasavvuf şiir çalışmasının yapılması sanat camiasında büyük yankı uyandırdı. Bu açıdan albüm ilklerin arasına girmeye hazırlanıyor.

 

‘’Yunus Emre Aşka Yolculuk” Dizisinden Etkilendi

 

 ‘’Yunus Emre Aşka Yolculuk” dizisinden etkilenen Öz’ün İfadesi, “Tasavvuf öğretilerine ilgi duyan kendisini tasavvufun derinliklerinde bulur. Diziden sonra, çekimlerinin yapıldığı Nallıhan ziyaretçi akınına uğradı. Etkilenen tek kişi sadece ben değilim. Aslında bir bakıma insanların, belirli bir tarih bilinciyle eski geleneklerine, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş tasavvuf öğretilerine ve öze dönebilmeleri için yapımcılara büyük sorumluluk düşüyor” diye konuştu.

 

 

 

Öz’ün ifadesi kimdir

 

Her bireyin, belli bir yaşa geldikten sonra ‘’Neden dünyadayım’’ ‘’ Nereden geldim’’ ‘’ Nereye gidiyorum gibi Felsefenin temelini oluşturan sorularla, tasavvuf penceresinden İlahi aşk ile yüz yüze gelişinin hikayesini şiirlerinde dile getiriyor. Şimdiye kadar araştırıp edinmiş olduğu tasavvuf öğretilerini, kendi içinde içselleştirip, harmanlayarak, ücretsiz olarak çıkarmış olduğu e kitapların ardından şimdi de şiir albümü ile tasavvuf severlerle buluşuyor

Dineme satın alma linkleri

https://www.muud.com.tr/artist/C396z'C3BCn20C4B0fadesi/811406/albumler

https://itunes.apple.com/tr/album/elif-lam-mim-ep/1419857497?l=tr

https://open.spotify.com/album/140kEBh0YrnmB4PztH922l

Arıca deezer ve amazon da tüm dünyada yayında

önü-müzdeki haftadan itibaren cd olarakta yerini alacak

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tasavvufta, Bir, İlk, Yaşanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı